Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Fsh Düşürmek İçin Ne Yapmalı
Fsh Düşürmek İçin Ne Yapmalı
9 Haziran 2016

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Uzman Desteği Alın

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Fsh hormonu nasıl düşürülür, fsh hormonu nasıl düşürülür nasıl tedavi edilir. Fsh hormonu nasıl düşürülür ne iyi gelir sorusuna cevap için yazılmış makale.

Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür ?

Bu sorunun cevabı için hormonların nasıl üretildiğini anlatalım. Vücuttaki tüm hormonlar besin zincirinden aldığımız mineraller ile üretilir. Fakat bazı durumlarda yeterli miktarda alınmayan mineraller bağzı durumları tetikler. Bazen ise üretim organları yeterli şekilde çalışmadığı için bu mineralleri dışarıdan almak gerekir. İşte bu noktada doğa bize yardımcı olmaktadır. Doğadaki bitkileri doğru analiz edip, doğru şekilde kullanırsak bu sorunlardan kurtulmamız mümkündür.

Aslan pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu : Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği vardır. Hayıt otu özellikle kadınlar için çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Adaçayı : Kadınlarda dölyatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Uzman Desteği Alın

Bir cevap yazın