Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır

FSH Düşürmek İçin Soğan Kürü
İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü
21 Ağustos 2017

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır

FSH Düşürmek İçin Hayıt Tohumu

FSH Düşürmek İçin Hayıt Tohumu

Uzman Desteği Alındı

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır

Hamile kalmak için hayıt tohumu nasıl kullanılır, hayıt tohumu adetin kaçıncı günü kullanılır, hayit tohumu ne zaman kullanilmali, hayıt tohumu kürü.

Hamile kalmak için hayıt tohumu nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek için yazılmış bilgi amaçlı makale.

Hamile kalmak için hayıt tohumu nasıl kullanılır sorusunun cevabını makalemizi okuyarak bulabilirsiniz.

Hayıt Tohumu Kürü Faydaları

Hayıt Tohumu : İdrar söktürür. Sancıları keser. Aybaşı kanamalarını düzenler. Anne sütünü artırır. Hazımsızlığı giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Ayak şişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarında faydalıdır.

Açıcı ve söktürücü özeliği vardır. Kadınların adet kanamalarını düzeltir. Hazımsızlığa faydalıdır, mide ve bağırsak gazlarını giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını giderir, kalp çarpıntısına, baş dönmesine, uykusuzluğa faydalıdır. Ayak şişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarına fayda verir.

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği olan hayıt otu özellikle kadınlar için çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir.

Hayıt tohumu hipofiz bezini tetikler ve kadınlık hormonlarının dengeye ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca bu hormon dengeleme işlemini doğal yöntemlerle yaptığından dolayı, sentetik hormon tedavisine maruz kalan kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet stresi ve adet depresyonu yaşayan kadınların hayıt otu kullanmasıyla sorunları 2 hafta içerisinde azalmaya başlar. Ancak etkili bir çözüm için hayıt bitkisinin en az 3 ay kadar kullanılması gerekmektedir.

Hayıt adet düzeninizi; ister fazla kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun. Kanamanız çok hafif veya ağır olsun her şeyi normale döndürür. Hayıt aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Bilindiği üzere kadınlarda hormon dengesizliği kısırlık sorununa da sebep olabilmektedir. Bu yüzden hayıt otu yumurtlama periyodunu düzenleyerek gebelik şansını arttırmaktadır. Doğum kontrol hapı kullanımı sonlandırıldıktan sonra vücudun eski hormon dengesine ulaşabilmesine hayıt bitkisi yardımcı olmaktadır. Bu bitki aynı zamanda hem kadınlardaki hem de erkeklerdeki, hormon bozukluğuna bağlı, tüylenmeler için de faydalıdır.

Hayıt tohumu erkeklerde cinsel istek azalmasına neden olmaktadır. Bu şifalı bitki çoğu zaman kadınların hormonlarını dengeleme ve adet sancılarının giderilmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte erkeklerdeki depresyona bağlı iktidarsızlık için de faydalıdır. Aynı zamanda erkeklerde de FSH Hormonunu dengeler. Kanserli hastaların bu bitkiyi kullanmamaları gerekir.

Hayıt Tohumu Küründe Yer Alan Diğer Bitkiler

Aslan pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Adaçayı : Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Hayıt Tohumu Kürü Kullanımı

Ürün 1 : Hotpink® Kapsül

İçerik : Aslan pençesi, civan perçemi, hayıt tohumu, adaçayı, sarı sabır, bitkisel kapsül.

Kullanımı : Günde 2 sefer aç karnına 2 şer kapsül kullanılması tavsiye edilir.

Net : 750 mg x 120 kapsül

Ürün 2 : Hotpink® Ekstrakt

İçeriği : Aslan pençesi özü, civan perçemi özü, hayıt tohumu özü, adaçayı özü, sarı sabır özü.

Kullanımı : Günde 2 sefer aç karnına yarım çay bardağı sıcak suyun içine 10 damla damlatılır. Ilındıktan sonra içerek kullanılabilir.

Net : 50 cc

[/ vc_column_text] [/ vc_column] [/ vc_row]

[/ vc_column] [/ vc_row ]
[vc_single_image image = “438” img_size = “tam” add_caption = “yes” hizalama = “

Bir cevap yazın