FSH Yüksekliğine Bitkisel Çözüm

fsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümlerfsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümler
FSH Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm
16 Kasım 2016
Erkekte Fsh ve Lh Yüksekliği
FSH Nedir
29 Aralık 2016

FSH Yüksekliğine Bitkisel Çözüm

fsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümlerfsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümler

fsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümler

Uzman Desteği Alın

FSH Yüksekliğine Bitkisel Çözüm

FSH yüksekliğine bitkisel çözüm, fsh yüksekliğine bitkisel çözüm yolları hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

FSH yüksekliğine bitkisel çözüm için kullanılan bitkilerin isimleri ve faydaları burada yazmaktadır. FSH yüksekliğine bitkisel çözüm bitkiler şunlardır.

Civan Perçemi

Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak : sifalıbitkitedavisi com)

Aslan Pençesi

FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Hayıt Tohumu

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği olan hayıt otu özellikle kadınlar için çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak : nasilgecerbitkisel com)

Adaçayı

Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak : saglikaktuel com)

Sarısabır

Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak : saglikaktuel com)

Bu bitkileri tek başına kullanımı fazla fayda göstermemektedir. Uzmanlar tarafından hazırlanan kürü kullanmanız daha etkili olacaktır. Unutmayın uzmanların hazırladığı kürler tedavi için daha faydalıdır.

Uzman Desteği Alın

Bir cevap yazın