FSH Hormonunu Hangi Bitki Düşürür

fsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümlerfsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümler
FSH Hormonu Düşüren Bitkiler
20 Eylül 2016
fsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümlerfsh-düşüklüğüne-bitkisel-çözümler
FSH Değerini Düşüren Bitkiler
24 Eylül 2016

FSH Hormonunu Hangi Bitki Düşürür

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

Uzman Desteği Alın

FSH Hormonunu Hangi Bitki Düşürür

FSH hormonunu hangi bitki düşürür, FSH düşüren bitkiler nelerdir gibi sorulara cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale.

FSH hormonunu hangi bitki düşürür. Aslında bu soru eksiktir. Çünkü bitkisel tedavide tek bitki kullanımı çok fazla tercih edilen bir durum değildir. Bunun nedeni bir tek bitki kullanılarak kesin sonuca ulaşma ihtimalinin düşüklüğüdür. Uzmanlar tarafından hazırlanmış kürlerde ise başarı oranı çok yüksektir.

Fsh hormonu düşüren bitkiler için aşağıda ismi geçen bitkilerden veya bu bitkiler kullanılarak üretilmiş kürlerden yardım alabilirsiniz.

FSH Hormonunu Düşüren Bitkiler

Aslan pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu : Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği olan hayıt özellikle çok faydalıdır. Adet dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Adaçayı : Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Uzman Desteği Alın

Bir cevap yazın