Erkekte Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Fsh Hormonu Yüksekliği Belirtileri
Fsh Hormonu Yüksekliği Belirtileri
9 Haziran 2016
FSH Hormonu Düşüklüğü Tedavisi
FSH Hormonu Nedir
5 Eylül 2016

Erkekte Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Erkekte FSH Hormonu

Erkekte FSH Hormonu

Uzman Desteği Alın

Erkekte Fsh Hormonu Nasıl Düşürülür

Erkekte fsh hormonu nasıl düşürülür, erkekte fsh hormonu neden yükselir gibi sorularınıza cevap olacak bilgilendirecek makale.

Erkekte FSH Hormonu

Erkekte fsh hormonu nasıl düşürülür sorusuna cevaptan önce, fsh vücutta ne işe yarar öncesinde kısaca onu anlatalım yani fsh nedir. Fsh hormonu vücutta hipofiz tarafından salgılanan bir hormondur. Fsh hem erkekte hemde kadınlarda üreme sistemini düzenleyen bir hormondur. Fsh hormonundaki düşmeler bu fonksiyonların faliyetlerini bozmaktadır.
Fsh hormonu düşüren bitkiler ise aslan pençesi, civan perçemi, hayıt tohumu, adaçayı ve sarısabır gibi bitkilerdir. Bu bitkilerin faydalarını aşağıda görebilirsiniz.

FSH Hormonu Düşüren Bitkiler

Aslan pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu : Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelir. İdrar söktürücü özelliği olan hayıt faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Adaçayı : Kadınlarda dölyatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Uzman Desteği Alın

Bir cevap yazın